پنجشنبه 4 آبان 1391

نامه بازدید از زندان...

پنجشنبه 4 آبان 1391

نوع مطلب :باسمه تعالی


نه مثل آن دسته افرادم که از کنار موضوعات کشور به سادگی بگذرم و نه همچون افرادی هستم که حقیقت را می‌داند و کتمان می‌کند و نه همچون دانایانی که اگر بدانند هم بیان نمی‌کنند تا بعداً ملامت گردند: چه شخص بی‌سواد و غیر قانون‌دانی. این چه اظهار نظری است کردی!

آنچه در خصوص نامه‌های ریاست جمهور و رییس قوه قضائیه به نظر می‌آید در این است:

1.    بیش از سی سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و تا کنون هیچ یک از مقامات کشوری نبوده است که از زندان‌های کشور بازدید کند؛ و بازدید از این زندان‌ها نهایتاً در شخصیت‌های استانی بسته می‌شد.

حتی در این سی سال احدی از مسئولان نبوده است که شخصاً به مناطق محروم سفر کند و حرف دل مردم را با گوش خویش بشنود و نفس در نفس مردم محروم و ستمدیده اندازد. هر یک از مسئولان به هر بهانه‌ای مانند نبود وقت و کسر وجهه و رسیدگی به امور مملکت از این تکلیف علوی و خمینی سر باز زده است. در طول این سال‌هایی که از انقلاب می‌رود محمود احمدی نژاد تنها کسی است که به تمام ایران سفر کرده است و حرف مردم را شنیده و اقدام کرده (یا نکرده) وی تنها فردی است که در ابتدای رمضان هر سال (هر سال) با بخشی از هیئت وزرا با ایتام و مستمندان افطار می‌کند و فردایش با دیدار با کانون اصلاح و تربیت (که زندان نابالغین است) دیدار می‌کند و روح امید و توبه به آنان تزریق می‌کند.

در این میان افرادی مانند حجت الاسلام آملی لاریجانی در سخنان خود در ابتدای تصدی ریاست قضا اعلام کرد: «من با مردم دیدار نخواهم داشت.».

 

2.    قوه قضائیه خود را در مقابل احدالناسی پاسخگو نمی‌داند و سالی یک بار علنی گزارشی سربسته به رهبر انقلاب ارائه می‌کند و السلام ...

اگر بگوییم چرا حدود اجرا می‌شود می‌گویند: نص صریح قرآن و قانون است. اگر بگوییم چرا اجرا نمی‌شود می‌گویند

 مصلحت نیست؛ و خلاصه هر کار دوست دارند می‌کنند.

 

زمانی که صحبت از اجرای قانون اساسی و قانون عادی می‌شود (مترو و ...) می‌گویند رییس جمهور مسئول اجرای این قوانین است. ولی زمانی که می‌خواهد از مجرای اصلی قانون و اجرای آن بازدید کند می‌گویند: «  این، تعدّی از حدود و اختیارات رئیس‌جمهور و دخالت در کار قوه قضاییه است» نمی‌دانم کجا نوشته است که مجری قانون اگر در اجرای قانون دقت و نظارت کند، دخالت است و این حق را ندارد!؟

اصلاً ریاست جمهور قانون را امضا می‌کند تا مجری آن باشد و آن را به دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌کند.

به نظر شما علت وجود وزارت خانه‌ای به نام وزارت دادگستری زیر نظر ریاست جمهوری چیست؟

 

ادامه دارد...

 

 

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic